KONVERENTS

SinuFilm noortekonverents riigikogu inimõiguste instituut sihtasutus unitas avatud vabariik

SinuFilm rahvusvaheline noortekonverents 2013. aastal Riigikogus

Selle aastane noortekonverents toimub 9.detsembril Riigikogus. 9.detsembril toimub Riigikogus noortekonverents “Kuhu ma kuulun? Identiteet mitmekultuurilises maailmas” Konverentsil arutleme selle üle kuidas saavad universaalsed inimõigused eksisteerida kultuuriliselt mitmekesises maailmas.

Konverentsi  jooksul toimub kaks paneelarutelu, millest ühest võtavad osa Riigikogu inimõiguste rühma liikmed Andres Herkel, Mart Meri, Jüri Ratas, Liisa Pakosta ja Väino Linde (TBC) ning teisest Jevgeni Krištafovitš, Siim Tuisk, Marianna Drozdova ja Madli Maruste. Lisaks teeb ettekande antropoloogia professor Patrick Laviolette. Konverentsi käigus toimub ka inimõiguste teemaline õpituba.

Konverentsile saab tulla ainult registreerudes 7.detsembriks vormi kaudu. Konverentsile tulles tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument!

Konverentsi programm:

10:00-10:30
Konverentsi avasõnad: Mart Nutt (Inimõiguste Instituudi nõukogu liige ja inimõiguste aastakonverentsi peakorraldaja) ja Sandra Vokk (Sihtasutuse Unitas tegevjuht)

Ettekanne: Dr Patrick Laviolette (Sotsiaal- ja kultuurantropoloogia professor Tallinna Ülikoolis)

10:30-12:00
Õpitoad SinuFilm meetodil: Anne-Mai Saar (SinuFilm lähiajaloo ning inimõiguste seminaride koolitaja)

PAUS

12:15 – 13:30
I paneelarutelu: “Kust algab ja lõpeb minu õigus identiteedile?”
Riigikogu inimõiguste rühma liikmed Andres Herkel, Mart Meri, Jüri Ratas, Liisa Pakosta ja Väino Linde, modereerib Sergei Metlev (Noorteühing Avatud Vabariik)

LÕUNA/LUNCH

14:30-15:45
Ettekanded  ja II paneeldiskussioon teemal: “Avatud identiteet – kodanikuühiskonna tugevus või nõrkus?”
Jevgeni Krištafovitš (inimõiguslane), Siim Tuisk (internetiaktivist) , Marianna Drozdova (TLÜ Riigiteaduste Instituudi tegevtoimetaja)  ja Madli Maruste (doktorant Londoni Ülikoolis, Goldsmiths`is), modereerib Sandra Vokk

15:45-16:00
Kokkuvõtted ja lõpetamine 

Konverentsi korraldavad Sihtasutus Unitas, Inimõiguste Instituut ja Riigikogu inimõiguste rühm.

—-

SinuFilm programmi raames korraldame nii riigisiseseid kui rahvusvahelisi noortekonverentse, mille eesmärk on arutleda lähiajaloos aset leidnud sündmuste ning praegu Euroopas ja laiemalt maailmas toimuva üle. Konverentsid ja seminarid keskenduvad eelkõige totalitaarseid režiime ja vaba maailma väärtusi puudutavatele teemadele. Konverentsidel näitame SinuFilm õpitubade käigus loodud ning konkursil osalenud videolugusid. Osalejatel on võimalus arutleda ühiskondlikult ja poliitiliselt olulistel teemadel mitte ainult omavahel, vaid ka ekspertidega, samuti toimuvad temaatilised grupitööd ja rollimängud.